Empiri Fastighetsservice ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2024–2025
| 2024 | 2025 | |
|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||
| Summa omsättningstillgångar | 6 149 794 | 6 430 536 |
| Summa anläggningstillgångar | 1 541 070 | 1 427 969 |
| Summa tillgångar | 7 690 864 | 7 858 505 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||
| Kortfristiga skulder | 323 266 | 256 937 |
| Långfristiga skulder | — | — |
| Summa skulder | 808 710 | 791 603 |
| Aktiekapital | 100 000 | 100 000 |
| Balanserat resultat | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 635 078 | 184 747 |
| Summa eget kapital | 6 882 154 | 7 066 902 |
| Resultaträkning | ||
| Nettoomsättning | 2 776 000 | 2 127 000 |
| Rörelseresultat | 530 170 | −130 303 |
| EBITDA | 629 759 | −33 705 |
| Resultat före skatt | 838 616 | 234 294 |
| Årets resultat | 635 078 | 184 747 |
| Personalkostnader | 929 709 | 765 966 |
| Avskrivningar | 99 589 | 96 598 |
| Övriga nyckeltal | ||
| Anställda | 2 | 2 |
| Föreslagen utdelning | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Empiri Fastighetsservice AB
Översikt
Empiri Fastighetsservice AB (org.nr 556662-3343) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2004 och har funnits i 22 år. Säte enligt registret: Lund.
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 2 127 000 kr, vilket är 23,4 % mindre än året innan (2 776 000 kr). Årets resultat 2025 var en vinst på 184 747 kr (8,7 % av nettoomsättningen). Antal anställda räkenskapsåret 2025: 2. Nettoomsättningen per anställd var 1 063 500 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 7 858 505 kr och det egna kapitalet 7 066 902 kr (soliditet 89,9 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.