zamrai ABAktiv

556659-4577AktiebolagRegistrerat 2004KROKOM

Finansiell översikt

1 849 203 kr+4,4%
Omsättning 2025
−7,8%
Genomsnittlig årlig förändring 2022–2025
01 mn2 mn3 mn2022202320242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
05 mn10 mn2022202320242025

Utdelning

från årsredovisningen
2025

Föreslagen utdelning 500 000 kr.

Historik
2025500 000 kr
20240 kr
2023500 000 kr
Sammanställning av årsredovisningar2022–2025
2022202320242025
Nettoomsättning2 359 0001 064 0001 771 0001 849 203
Årets resultat1 029 000388 000733 0002 401 913
Balanserat resultat————
Summa tillgångar6 846 0006 986 0007 532 0009 485 407
Summa skulder1 560 0001 312 0001 625 0001 176 508
Summa eget kapital5 286 0005 674 0005 907 0008 308 899
Anställda1111
Föreslagen utdelning—500 0000500 000

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Sammanfattning: zamrai AB

Översikt

Zamrai AB (org.nr 556659-4577) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2004 och har funnits i 22 år. Säte enligt registret: Krokom. Bransch enligt SCB: datakonsultverksamhet (SNI 62201).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 849 203 kr, vilket är 4,4 % mer än året innan (1 771 000 kr). Från 2022 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt minskat med 7,8 % per år. Årets resultat 2025 var en vinst på 2 401 913 kr (130 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under alla 4 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 1 849 203 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 9 485 407 kr och det egna kapitalet 8 308 899 kr (soliditet 87,6 %). Årsredovisningen för 2025 föreslår en utdelning på 500 000 kr.

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.