Beinlausn i Bydalen ABAktiv

556649-0222AktiebolagRegistrerat 2003HALLEN

Finansiell översikt

13 494 kr−95,0%
Omsättning 2024/25
−46,0%
Genomsnittlig årlig förändring 2019/20–2024/25
01 mn2 mn3 mn4 mn2019/202020/212021/222022/232023/242024/25

Nyckeltal

2024/25
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
02,5 mn5 mn7,5 mn2019/202020/212021/222022/232023/242024/25

Utdelning

från årsredovisningen
2020/21

Föreslagen utdelning 800 000 kr.

Sammanställning av årsredovisningar2020–2025
2020/212021/222022/232023/242024/25
Nettoomsättning3 584 000387 000504 000269 00013 494
Årets resultat653 455−695 212−843 443−800 605−247 647
Balanserat resultat—————
Summa tillgångar6 838 2215 179 1053 522 6132 714 9292 467 978
Summa skulder228 26164 35651 30844 22944 925
Summa eget kapital6 609 9605 114 7493 471 3052 670 7002 423 053
Anställda22221
Föreslagen utdelning800 000————

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Sammanfattning: Beinlausn i Bydalen AB

Översikt

Beinlausn i Bydalen AB (org.nr 556649-0222) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2003 och har funnits i 23 år. Säte enligt registret: Hallen.

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 13 494 kr, vilket är 95,0 % mindre än året innan (269 000 kr). Från 2020 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt minskat med 46,0 % per år. Det är den lägsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2020–2025). Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 247 647 kr. Företaget har gått med vinst under 1 av 6 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1 (året innan: 2). Nettoomsättningen per anställd var 13 494 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 2 467 978 kr och det egna kapitalet 2 423 053 kr (soliditet 98,2 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 3 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.