Sandsjö Wärdshus & Konferens ABAktiv

556639-6965AktiebolagRegistrerat 2003SANDSJÖFORS

Finansiell översikt

1 316 024 kr−79,4%
Omsättning 2025/26
−47,7%
Genomsnittlig årlig förändring 2022/23–2025/26
02,5 mn5 mn7,5 mn10 mn2022/232023/242024/252025/26

Nyckeltal

2025/26
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
05 mn10 mn2022/232023/242024/252025/26
Sammanställning av årsredovisningar2023–2026
2022/232023/242024/252025/26
Nettoomsättning9 206 2288 256 7716 381 8781 316 024
Årets resultat966 837661 294325 0734 287
Balanserat resultat————
Summa tillgångar7 847 6066 761 9235 100 4574 460 938
Summa skulder4 110 2593 863 2822 876 7442 652 938
Summa eget kapital3 737 3472 898 6412 223 7131 808 000
Anställda8761

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Sammanfattning: Sandsjö Wärdshus & Konferens AB

Översikt

Sandsjö Wärdshus & Konferens AB (org.nr 556639-6965) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2003 och har funnits i 23 år. Säte enligt registret: Sandsjöfors. Bransch enligt SCB: restaurangverksamhet (SNI 56110).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2026 var 1 316 024 kr, vilket är 79,4 % mindre än året innan (6 381 878 kr). Från 2023 till 2026 har nettoomsättningen i genomsnitt minskat med 47,7 % per år. Det är den lägsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2023–2026). Årets resultat 2026 var en vinst på 4 287 kr (0,3 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under alla 4 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2026: 1 (året innan: 6). Nettoomsättningen per anställd var 1 316 024 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2026 var balansomslutningen 4 460 938 kr och det egna kapitalet 1 808 000 kr (soliditet 40,5 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.