Fastica Vår ABAktiv

556632-8943AktiebolagRegistrerat 2002VÄSTERÅS

Finansiell översikt

25 311 000 kr+7,6%
Omsättning 2025
+7,6%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2024–2025
010 mn20 mn30 mn20242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
050 mn100 mn150 mn20242025
Sammanställning av årsredovisningar2024–2025
20242025
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar572 0001 153 000
Summa anläggningstillgångar115 414 000115 497 000
Summa tillgångar115 986 000116 650 000
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder90 539 00089 550 000
Långfristiga skulder——
Summa skulder103 557 000101 664 000
Aktiekapital100 000100 000
Balanserat resultat——
Årets resultat (eget kapital)3 741 0002 557 000
Summa eget kapital12 429 00014 986 000
Resultaträkning
Nettoomsättning23 532 00025 311 000
Rörelseresultat14 213 00016 223 000
Resultat före skatt4 712 0003 219 000
Årets resultat3 741 0002 557 000
Personalkostnader——
Avskrivningar——
Övriga nyckeltal
Anställda——
Föreslagen utdelning——

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: Fastica Vår AB

Översikt

Fastica Vår AB (org.nr 556632-8943) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2002 och har funnits i 24 år. Säte enligt registret: Västerås. Bransch enligt SCB: uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler (SNI 68203).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 25 311 000 kr, vilket är 7,6 % mer än året innan (23 532 000 kr). Årets resultat 2025 var en vinst på 2 557 000 kr (10,1 % av nettoomsättningen). Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 116 650 000 kr och det egna kapitalet 14 986 000 kr (soliditet 12,8 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 4 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.