Community Labs Europe ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2024/25Balansstruktur
Utdelning
från årsredovisningenFöreslagen utdelning 500 000 kr.
Sammanställning av årsredovisningar2021–2025
| 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 949 000 | 1 445 000 | 1 467 000 | 1 522 000 | 1 481 000 |
| Årets resultat | 99 250 | 3 759 929 | 378 222 | 1 246 131 | 2 005 373 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 2 811 442 | 4 506 363 | 4 854 974 | 5 160 351 | 5 404 081 |
| Summa skulder | 1 881 209 | 626 201 | 1 596 590 | 1 655 836 | 194 193 |
| Summa eget kapital | 930 233 | 3 880 162 | 3 258 384 | 3 504 515 | 5 209 888 |
| Anställda | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Föreslagen utdelning | — | 1 000 000 | — | 300 000 | 500 000 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Community Labs Europe AB
Översikt
Community Labs Europe AB (org.nr 556626-6952) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2002 och har funnits i 24 år. Säte enligt registret: Stockholm. Bransch enligt SCB: konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 481 000 kr, vilket är 2,7 % mindre än året innan (1 522 000 kr). Från 2021 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 11,8 % per år. Årets resultat 2025 var en vinst på 2 005 373 kr (135 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under alla 5 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 1 481 000 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 5 404 081 kr och det egna kapitalet 5 209 888 kr (soliditet 96,4 %). Årsredovisningen för 2025 föreslår en utdelning på 500 000 kr.
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.