Ledarskaparna C&C ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2024/25Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2020–2025
| 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||||
| Summa omsättningstillgångar | 779 007 | 882 300 | 1 181 863 | 872 149 | 827 889 | 383 321 |
| Summa anläggningstillgångar | 19 682 | 9 841 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Summa tillgångar | 798 689 | 892 141 | 1 181 863 | 872 149 | 827 889 | 383 321 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||||
| Kortfristiga skulder | 167 811 | 192 277 | 508 545 | 162 081 | 82 069 | 25 447 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 167 811 | 192 277 | 508 545 | 162 081 | 82 069 | 25 447 |
| Aktiekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −269 857 | 68 986 | −26 546 | 36 750 | 35 751 | 12 054 |
| Summa eget kapital | 630 878 | 699 864 | 673 318 | 710 068 | 745 820 | 357 874 |
| Resultaträkning | ||||||
| Nettoomsättning | 2 521 000 | 2 002 000 | 2 583 000 | 1 989 000 | 426 000 | 35 000 |
| Rörelseresultat | −269 857 | 68 986 | −26 546 | 36 659 | 35 275 | 11 771 |
| EBITDA | −260 016 | 78 827 | −16 705 | 36 659 | — | — |
| Resultat före skatt | −269 857 | 68 986 | −26 546 | 36 750 | 35 751 | 12 054 |
| Årets resultat | −269 857 | 68 986 | −26 546 | 36 750 | 35 751 | 12 054 |
| Personalkostnader | 16 200 | 0 | — | — | — | — |
| Avskrivningar | 9 841 | 9 841 | 9 841 | 0 | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||||
| Anställda | — | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Ledarskaparna C&C AB
Översikt
Ledarskaparna C&C AB (org.nr 556562-8913) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 1998 och har funnits i 27 år. Säte enligt registret: Stockholm. Bransch enligt SCB: konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 35 000 kr, vilket är 91,8 % mindre än året innan (426 000 kr). Från 2020 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt minskat med 57,5 % per år. Det är den lägsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2020–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 12 054 kr (34,4 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 4 av 6 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 383 321 kr och det egna kapitalet 357 874 kr (soliditet 93,4 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 3 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.