C-O-M-B-I-N-E arkitekter ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2024/25Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2020–2025
| 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||||
| Summa omsättningstillgångar | 85 104 | 74 063 | 62 574 | 10 940 | 5 107 | 131 039 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 85 104 | 74 063 | 62 574 | 10 940 | 5 107 | 131 039 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||||
| Kortfristiga skulder | 35 846 | 249 464 | −13 328 | 59 036 | 64 278 | 66 510 |
| Långfristiga skulder | 0 | 1 153 | 133 890 | 18 554 | 18 554 | 13 932 |
| Summa skulder | 35 846 | 250 617 | 120 562 | 77 590 | 82 831 | 80 441 |
| Aktiekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −36 218 | −225 812 | 118 566 | −8 662 | −11 074 | 68 322 |
| Summa eget kapital | 49 258 | −176 554 | −57 988 | −66 650 | −77 724 | 50 598 |
| Resultaträkning | ||||||
| Nettoomsättning | 157 811 | 146 483 | 327 180 | 161 436 | 0 | 70 000 |
| Rörelseresultat | −36 226 | −226 097 | 118 566 | 6 765 | −11 019 | 68 297 |
| Resultat före skatt | −36 218 | −225 812 | 118 566 | −8 662 | −11 074 | 68 322 |
| Årets resultat | −36 218 | −225 812 | 118 566 | −8 662 | −11 074 | 68 322 |
| Personalkostnader | 142 006 | 406 899 | 199 889 | 0 | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||||
| Anställda | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | 0 | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: C-O-M-B-I-N-E arkitekter AB
Översikt
C-O-M-B-I-N-E arkitekter AB (org.nr 556555-3392) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 1998 och har funnits i 28 år. Säte enligt registret: Stockholm. Bransch enligt SCB: teknisk konsultverksamhet inom energi-, miljö- och VVS-teknik (SNI 71124).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 70 000 kr. Från 2020 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt minskat med 15,0 % per år. Årets resultat 2025 var en vinst på 68 322 kr (97,6 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 2 av 6 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2023: 1. Nettoomsättningen per anställd var 161 436 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 131 039 kr och det egna kapitalet 50 598 kr (soliditet 38,6 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.