Ngm fastigheter ABAktiv

556453-6851AktiebolagRegistrerat 1992ÄLVSBYN

Finansiell översikt

3 176 572 kr+20,0%
Omsättning 2024/25
−31,5%
Genomsnittlig årlig förändring 2020/21–2024/25
05 mn10 mn15 mn2020/212021/222022/232023/242024/25

Nyckeltal

2024/25
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
010 mn20 mn2020/212021/222022/232023/242024/25
Sammanställning av årsredovisningar2021–2025
2020/212021/222022/232023/242024/25
Nettoomsättning14 396 00011 108 0004 600 0002 647 0003 176 572
Årets resultat1 104 1891 862 531308 557504 201464 906
Balanserat resultat—————
Summa tillgångar9 860 8508 829 25116 637 18215 654 65515 543 791
Summa skulder5 868 4583 974 32811 473 7029 986 9749 411 204
Summa eget kapital3 992 3924 854 9235 163 4805 667 6816 132 587
Anställda64211

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: Ngm fastigheter AB

Översikt

Ngm fastigheter AB (org.nr 556453-6851) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 1992 och har funnits i 34 år. Säte enligt registret: Älvsbyn. Bransch enligt SCB: uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler (SNI 68202).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 3 176 572 kr, vilket är 20,0 % mer än året innan (2 647 000 kr). Från 2021 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt minskat med 31,5 % per år. Årets resultat 2025 var en vinst på 464 906 kr (14,6 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under alla 5 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 3 176 572 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 15 543 791 kr och det egna kapitalet 6 132 587 kr (soliditet 39,5 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 3 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.