Emmaro Förvaltnings AktiebolagAktiv

556430-4979AktiebolagRegistrerat 1991FÄRLÖV

Finansiell översikt

2 994 381 kr+13,9%
Omsättning 2024/25
+12,5%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2021/22–2024/25
01 mn2 mn3 mn2021/222022/232023/242024/25

Nyckeltal

2024/25
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
0250 tusen500 tusen750 tusen2021/222022/232023/242024/25
Sammanställning av årsredovisningar2022–2025
2021/222022/232023/242024/25
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar449 497482 292707 526712 262
Summa anläggningstillgångar0000
Summa tillgångar449 497482 292707 526712 262
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder186 492169 929391 407408 934
Långfristiga skulder13 92160 91238 2460
Summa skulder200 413230 841429 653408 934
Aktiekapital100 000100 000100 000100 000
Balanserat resultat————
Årets resultat (eget kapital)−5 3762 36726 42225 455
Summa eget kapital249 084251 451277 873303 328
Resultaträkning
Nettoomsättning2 101 7251 724 2162 627 8082 994 381
Rörelseresultat21010 15732 66735 661
Resultat före skatt−5 3762 36726 42233 526
Årets resultat−5 3762 36726 42225 455
Personalkostnader740 934553 016785 901762 411
Avskrivningar————
Övriga nyckeltal
Anställda1111
Föreslagen utdelning————

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: Emmaro Förvaltnings Aktiebolag

Översikt

Emmaro Förvaltnings Aktiebolag (org.nr 556430-4979) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 1991 och har funnits i 35 år. Säte enligt registret: Färlöv. Bransch enligt SCB: värme- och sanitetsarbeten (SNI 43221).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 2 994 381 kr, vilket är 13,9 % mer än året innan (2 627 808 kr). Från 2022 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 12,5 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2022–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 25 455 kr (0,9 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 3 av 4 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 2 994 381 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 712 262 kr och det egna kapitalet 303 328 kr (soliditet 42,6 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.