Nilssons El i Svanesund AktiebolagAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2024–2025
| 2024 | 2025 | |
|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||
| Summa omsättningstillgångar | 835 485 | 816 798 |
| Summa anläggningstillgångar | 0 | 0 |
| Summa tillgångar | 835 485 | 816 798 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||
| Kortfristiga skulder | 199 162 | 281 401 |
| Långfristiga skulder | — | — |
| Summa skulder | 253 137 | 281 401 |
| Aktiekapital | 100 000 | 100 000 |
| Balanserat resultat | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 70 431 | −46 951 |
| Summa eget kapital | 582 348 | 535 397 |
| Resultaträkning | ||
| Nettoomsättning | 1 777 970 | 1 086 913 |
| Rörelseresultat | 106 376 | −104 582 |
| EBITDA | 153 376 | −104 582 |
| Resultat före skatt | 90 118 | −46 951 |
| Årets resultat | 70 431 | −46 951 |
| Personalkostnader | 707 845 | 681 991 |
| Avskrivningar | 47 000 | 0 |
| Övriga nyckeltal | ||
| Anställda | 1 | 1 |
| Föreslagen utdelning | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Nilssons El i Svanesund Aktiebolag
Översikt
Nilssons El i Svanesund Aktiebolag (org.nr 556413-3089) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 1990 och har funnits i 35 år. Säte enligt registret: Ödsmål. Bransch enligt SCB: elinstallationer (SNI 43210).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 086 913 kr, vilket är 38,9 % mindre än året innan (1 777 970 kr). Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 46 951 kr. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 1 086 913 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 816 798 kr och det egna kapitalet 535 397 kr (soliditet 65,5 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.