Team Brolin ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2024/25Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2024–2025
| 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||
| Summa omsättningstillgångar | 1 134 884 | 931 109 |
| Summa anläggningstillgångar | 701 344 | 732 738 |
| Summa tillgångar | 1 836 228 | 1 663 847 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||
| Kortfristiga skulder | 1 502 952 | 1 334 487 |
| Långfristiga skulder | 225 917 | 36 444 |
| Summa skulder | 1 728 869 | 1 370 931 |
| Aktiekapital | 100 000 | 100 000 |
| Balanserat resultat | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −913 488 | −114 443 |
| Summa eget kapital | 107 359 | 292 916 |
| Resultaträkning | ||
| Nettoomsättning | 783 000 | 1 898 000 |
| Rörelseresultat | −903 650 | −112 513 |
| EBITDA | −771 809 | 44 093 |
| Resultat före skatt | −913 488 | −114 443 |
| Årets resultat | −913 488 | −114 443 |
| Personalkostnader | 341 431 | 429 976 |
| Avskrivningar | 131 841 | 156 606 |
| Övriga nyckeltal | ||
| Anställda | 1 | 1 |
| Föreslagen utdelning | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Team Brolin AB
Översikt
Team Brolin AB (org.nr 556406-8673) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 1990 och har funnits i 36 år. Säte enligt registret: Östhammar. Bransch enligt SCB: byggnadssnickeriarbeten (SNI 43320).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 898 000 kr, vilket är 142 % mer än året innan (783 000 kr). Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 114 443 kr. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 1 898 000 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 1 663 847 kr och det egna kapitalet 292 916 kr (soliditet 17,6 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.