L.R.J:s Netto Rör ABAktiv

556286-6912AktiebolagRegistrerat 1986SKIVARP

Finansiell översikt

3 138 670 kr+6,2%
Omsättning 2025
−17,6%
Genomsnittlig årlig förändring 2023–2025
02 mn4 mn6 mn202320242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
05 mn10 mn202320242025

Utdelning

från årsredovisningen
2025

Föreslagen utdelning 940 000 kr.

Historik
2025940 000 kr
2024400 000 kr
Sammanställning av årsredovisningar2023–2025
202320242025
Nettoomsättning4 617 4052 956 0243 138 670
Årets resultat41 507−8 992117 847
Balanserat resultat———
Summa tillgångar7 653 4466 187 2696 393 160
Summa skulder2 389 659932 4741 420 518
Summa eget kapital5 263 7875 254 7954 972 642
Anställda333
Föreslagen utdelning—400 000940 000

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Samma adress
Samma bransch i SKIVARP

Sammanfattning: L.R.J:s Netto Rör AB

Översikt

L.R.J:s Netto Rör AB (org.nr 556286-6912) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 1986 och har funnits i 40 år. Säte enligt registret: Skivarp. Bransch enligt SCB: värme- och sanitetsarbeten (SNI 43221).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 3 138 670 kr, vilket är 6,2 % mer än året innan (2 956 024 kr). Från 2023 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt minskat med 17,6 % per år. Årets resultat 2025 var en vinst på 117 847 kr (3,8 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 2 av 3 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 3. Nettoomsättningen per anställd var 1 046 223 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 6 393 160 kr och det egna kapitalet 4 972 642 kr (soliditet 77,8 %). Årsredovisningen för 2025 föreslår en utdelning på 940 000 kr.

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.