EB Värmeinreglering AktiebolagAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025/26Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2024–2026
| 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||
| Summa omsättningstillgångar | 108 548 | 92 392 | 99 472 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — |
| Summa tillgångar | 108 548 | 92 392 | 99 472 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||
| Kortfristiga skulder | 7 195 | 5 000 | 5 000 |
| Långfristiga skulder | — | — | — |
| Summa skulder | 7 195 | 5 000 | 5 000 |
| Aktiekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −20 071 | −13 961 | 7 080 |
| Summa eget kapital | 101 353 | 87 392 | 94 472 |
| Resultaträkning | |||
| Nettoomsättning | 1 700 | 0 | 20 404 |
| Rörelseresultat | −20 767 | −14 719 | 6 879 |
| Resultat före skatt | −20 071 | −13 961 | 7 080 |
| Årets resultat | −20 071 | −13 961 | 7 080 |
| Personalkostnader | 5 864 | 0 | — |
| Avskrivningar | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||
| Anställda | 1 | 1 | 1 |
| Föreslagen utdelning | — | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: EB Värmeinreglering Aktiebolag
Översikt
EB Värmeinreglering Aktiebolag (org.nr 556266-1289) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 1985 och har funnits i 40 år. Säte enligt registret: Malmö. Bransch enligt SCB: uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder (SNI 68201).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2026 var 20 404 kr. Från 2024 till 2026 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 246 % per år. Årets resultat 2026 var en vinst på 7 080 kr (34,7 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 1 av 3 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2026: 1. Nettoomsättningen per anställd var 20 404 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2026 var balansomslutningen 99 472 kr och det egna kapitalet 94 472 kr (soliditet 95,0 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.