Carwallas Invest ABAktiv
Finansiell översikt
Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2021–2025
| 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||
| Summa omsättningstillgångar | 391 184 | 391 184 | 391 184 | 1 127 461 | — |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | 14 302 270 | — |
| Summa tillgångar | 391 184 | 391 184 | 391 184 | 15 429 731 | — |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||
| Kortfristiga skulder | — | — | — | 467 586 | — |
| Långfristiga skulder | — | — | — | 14 308 000 | — |
| Summa skulder | 0 | 0 | 0 | 14 775 587 | — |
| Aktiekapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 100 000 | — |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 0 | 0 | 0 | 23 025 | — |
| Summa eget kapital | 391 184 | 391 184 | 391 184 | 654 144 | — |
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 1 048 668 | — |
| Rörelseresultat | 0 | 0 | 0 | −1 697 067 | — |
| EBITDA | — | — | — | −1 309 498 | — |
| Resultat före skatt | 0 | 0 | 0 | 23 025 | — |
| Årets resultat | 0 | 0 | 0 | 23 025 | — |
| Personalkostnader | — | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | 387 569 | — |
| Övriga nyckeltal | |||||
| Anställda | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Carwallas Invest AB
Översikt
Carwallas Invest AB (org.nr 556231-8260) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 1983 och har funnits i 43 år. Säte enligt registret: Ljusdal. Bransch enligt SCB: konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2024 var 1 048 668 kr. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2021–2024). Årets resultat 2024 var en vinst på 23 025 kr (2,2 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 1 av 4 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2024 var balansomslutningen 15 429 731 kr och det egna kapitalet 654 144 kr (soliditet 4,2 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 4 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-26. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.