Malou Mountain Music AktiebolagAktiv

556032-5929AktiebolagRegistrerat 1933ÖSTHAMMAR

Finansiell översikt

627 725 kr+10,1%
Omsättning 2025
+2,6%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2019–2025
0500 tusen1 mn1,5 mn2019202020212022202320242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
01 mn2 mn3 mn2019202020212022202320242025
Sammanställning av årsredovisningar2019–2025
2019202020212022202320242025
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar1 971 1601 643 0912 030 6631 328 769822 511521 479196 930
Summa anläggningstillgångar57 61041 10229 13817 1745 68000
Summa tillgångar2 028 7701 684 1932 059 8011 345 943828 191521 479196 930
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder1 635 4281 575 5381 616 1281 237 501724 443420 761108 964
Långfristiga skulder———————
Summa skulder1 635 4281 575 5381 616 1281 237 501724 443420 761108 964
Aktiekapital100 000100 000100 000100 000100 000100 000100 000
Balanserat resultat———————
Årets resultat (eget kapital)242 824−284 687335 018−585 231−434 694−263 030−512 752
Summa eget kapital393 342108 655443 673108 442103 748100 71887 966
Resultaträkning
Nettoomsättning538 000246 0001 481 022896 378483 876570 057627 725
Rörelseresultat198 527−303 071334 995−585 268−435 409−263 396−512 689
EBITDA218 909−286 563346 959−573 304−423 915−257 716−512 689
Resultat före skatt242 824−284 687335 018−585 231−434 694−263 030−512 752
Årets resultat242 824−284 687335 018−585 231−434 694−263 030−512 752
Personalkostnader3 78210 83405 50211 06944 63612 330
Avskrivningar20 38216 50811 96411 96411 4945 6800
Övriga nyckeltal
Anställda———0———
Föreslagen utdelning————000

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: Malou Mountain Music Aktiebolag

Översikt

Malou Mountain Music Aktiebolag (org.nr 556032-5929) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 1933 och har funnits i 92 år. Säte enligt registret: Östhammar. Bransch enligt SCB: konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 627 725 kr, vilket är 10,1 % mer än året innan (570 057 kr). Från 2019 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 2,6 % per år. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 512 752 kr. Företaget har gått med vinst under 2 av 7 redovisade räkenskapsår. Enligt årsredovisningen hade företaget inga anställda räkenskapsåret 2022. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 196 930 kr och det egna kapitalet 87 966 kr (soliditet 44,7 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.